De beste tips voor je vakantie in Italië

Echte Italiaanse recepten, Saltimbocca!

Ik heb laatst een post gezet op Facebook over Saltimbocca, een heerlijk stukje kalfsvlees met rauwe ham en salie. Ik kreeg daar zoveel reacties op, hoe maak je dat Ger? Dus ik dacht, ik maak er een blog over. Dan kan iedereen genieten van de Saltimbocca. Want het is inderdaad overheerlijk en supermakkelijk om te maken. Er zijn echter een aantal dingen waar je rekening mee moet houden en die zal ik hieronder uitleggen.

Wat is Saltimbocca en waar komt het vandaan?

Ik moet eerlijk toegeven dat Saltimbocca geen Piemontees gerecht is. Het is wel kalfsvlees en dat eten we heel veel in Piëmonte, maar het komt origineel uit de regio Lazio, rondom Rome. Saltimbocca betekent letterlijk ‘spring in mijn mond’ en dat wil je ook, zo lekker is het. Saltimbocca is een vleesgerecht en daarom een secondo. Wij aten het dus als hoofdgerecht met groenten en aardappeltjes.

Wat hebben we allemaal nodig voor onze Saltimbocca?

Voor 4 personen neem ik ook 4 kalfsvleesfilets. Hier in Italië noemen we het ‘noce di vitello’, in het Nederlands kalfsbiefstuk. Vraag aan je slager het stuk van de bovenbil, dit deel van het kalf is mager, heeft een fijne draad en leent zich ervoor om heel dun te snijden. Daarna dient het vlees tussen 2 velletjes met een vleeshamer te worden platgeslagen. Vraag dit ook aan je slager. Thuis heb je waarschijnlijk niet het juiste gereedschap hiervoor.

Verder hebben we nodig:

Bloem, een glas witte wijn, flinke klont goede roomboter (50 gram) en olijfolie extra vergine, (3/4 eetlepels) 8 blaadjes salie (vers) en goede rauwe ham (4 plakken)

Hoe maken we de Saltimbocca?

Leg op ieder kalfsvleesfilet een plak rauwe ham. Daarna prikken we met een cocktailprikker 1 blaadje salie op het stukje vlees. Vul een bord met een laagje bloem. Zorg ervoor dat het vlees aan beide kanten is bedekt met de bloem.

Verhit nu de olie met de boter in een ruime koekenpan. Als de boter gesmolten is en heet doe je de andere 4 blaadjes salie in stukjes in de boter en bak je ze heel even mee, zodat de smaak van de salie goed in de boter trekt. Daarna leg je de lapjes met de salie naar beneden in de pan. Bak een aantal minuten en draai ze om. Bak ze aan beide kanten. Leg de lapjes een beetje uiteen en doen de wijn erbij. Let erop dat je de wijn niet over het vlees schenkt maar tussen de lapjes in. Je zult zien dat de boter en de olie direct gaat binden met de wijn. Dit komt door de bloem die je hebt gebruikt voor het bakken van het vlees. En klaar is Kees/Ger.

Wat eten en drinken we bij de Saltimbocca?

Aangezien de Saltimbocca een hoofdgerecht is aten wij er groenten (sperzieboontjes) en gekookte aardappeltjes bij. Het sausje past perfect bij de aardappeltjes. En we namen een mooie Chardonnay van Pescaja.

Buon appetito!